Zagórze Śl. i okolice

 

GÓRY SOWIE

Po dotarciu do Zagórza Śląskiego udamy się do Zamku Grodno – jednego z najatrakcyjniejszych sudeckich zamków, malowniczo położonego na szczycie Góry Choina nad Jeziorem Bystrzyckim. Po kwadransie spaceru zajrzymy do owianych legendami zakamarków warowni. Legendy i opowieści wzbogacą wędrówkę książęcymi komnatami, a zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży zamkowej wynagrodzi wszelkie trudy.

Po zejściu z zamku proponujemy do wyboru: wędrówkę po górach albo zgłębianie tajemnic podziemi sowiogórskich. Niezależnie od wybranego wariantu zorganizujemy na życzenie ognisko.

Wariant 1 (górski) – przejazd na Przełęcz Sokolą i wejście piesze szlakiem turystycznym (ok.1,5 godz.) na Wielką Sowę, najwyższy szczyt Gór Sowich (1015 m npm). Szczyt zwieńczony jest niedawno wyremontowaną wieżą widokową, z której dookolna panorama zadowoli najwybredniejszych. Po drodze na szczyt kuszą schroniska turystyczne. Z Wielkiej Sowy możemy wrócić albo tą samą drogą albo zejdziemy w kierunku Przełęczy Walimskiej, na której oczekiwać będzie na nas autokar.

Wariant 2 (podziemny) – zwiedzanie jednej z podziemnych tras turystycznych w kompleksie „Olbrzym” Gór Sowich. W celu poznania tajemnic najczęściej odwiedzamy sztolnie walimskie. Chętnych zaś na przejażdżkę łodziami po zalanej części kompleksu (za dopłatą) zapraszamy do podziemi Włodarza, gdzie również obejrzymy skansen militarny.

Pakiet Oszczędny  80 zł
Pakiet Standard  160 zł
(z Wrocławia)