Masyw Śnieżnika

JASKINIA NIEDŹWIEDZIA

Wycieczka w Masyw Śnieżnika ze zwiedzaniem Jaskini Niedźwiedziej, najpiękniejszej polskiej jaskini i najdłuższej w Sudetach, położonej powyżej wsi Kletno, na wysokości ok. 800 m npm w dolinie potoku Kleśnica. Jaskinia Niedźwiedzia posiada ok. 2500 m podziemnych korytarzy, została odkryta w 1966 roku i stała się sensacją naukową na skalę europejską. Znaleziono tu olbrzymie ilości kości zwierząt, w większości gatunków wymarłych. Swoją nazwę zawdzięcza licznym kościom niedźwiedzia jaskiniowego. Przejdziemy trasę turystyczną z Salą Pałacową, Zaułkiem Kaskad i Korytarzem Stalaktytowym. Baśniowe piękno wapiennych nacieków zachwyci najwybredniejszych. Podziwianie stalaktytów, stalagmitów, mis martwicowych, kaskad i draperii to nieczęsta okazja. Nacieki mają wiele barw od bieli po odcienia czekoladowe. Prosimy pamiętać, że temperatura w jaskini przez cały rok wynosi ok. +6 st.C, zalecana ciepła odzież. W związku z dużym zainteresowaniem proponowaną trasą rezerwacje na okres wiosenny przyjmujemy z półrocznym wyprzedzeniem. Natomiast w miesiącu marcu obowiązuje niższa cena wycieczki.

Jaskinia wraz z otoczeniem tworzy jeden z najcenniejszych rezerwatów przyrody w Polsce. W pawilonie wejściowym znajduje się małe muzeum, w którym możemy zobaczyć całe szkielety zwierząt zamieszkujących niegdyś jaskinię oraz ciekawe minerały z okolicy.

Zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej proponujemy połączyć z wybranymi atrakcjami w okolicy lub na trasie dojazdowej w Masyw Śnieżnika (wstępy dodatkowo płatne):

* zwiedzanie huty szkła kryształowego "Violetta" w Stroniu Śl.,

* obejrzenie Muzeum Kamieni i Minerałów w Stroniu Śl.,

* zwiedzanie Muzeum Ziemi w Kletnie,

* spacer po Parku Zdrojowym w Lądku Zdroju, degustacja wody mineralnej w pijalni,

* zwiedzanie Krzywej Wieży i Laboratorium Frankensteina w Ząbkowicach Śl.,

* podziwianie ruchomej szopki w Bardzie.

Pakiet Oszczędny  75 zł
Pakiet Standard  160 zł
(z Wrocławia)