Wycieczki na życzenie

Proponujemy kilka oryginalnych wycieczek, na które z przyjemnością zabierzemy Państwa grupę. Te imprezy kalkulujemy odrębnie dla każdego zlecenia, choć dla orientacji prezentujemy przypuszczalny koszt Pakietu Oszczędnego.

 

Stadnina koni - ARKA-TOUR Arkadiusz Felkle wycieczki szkolne WrocławSTADNINA KONI - WIERZCHEM I BRYCZKĄ
Wycieczka do stadniny koni położonej między Wrocławiem a Trzebnicą, z dala od zabudowań wśród łąk i lasów. W programie pobytu:
- zwiedzanie i prezentacja stadniny,
- omówienie zasad opieki nad końmi, ich pielęgnacji i żywienia,
- przejażdżka bryczką po okolicy,
- wspólne ognisko (kiełbasa, pieczywo i gorąca herbata w cenie) lub słodki podwieczorek (np. naleśniki)
- gry i zabawy dla dzieci.
Możliwa przejażdżka na koniu wierzchem wykupywana indywidualnie lub zbiorowo. Czas pobytu w stadninie ok.4 godz. W pobliżu sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy, oferujemy zwiedzanie z przewodnikiem.WARSZTATY CERAMICZNE "Z GLINĄ NA WESOŁO"
Warsztaty edukacyjne połączone z dobrą zabawą na terenie Ekomuzeum Rzemiosła w Krainie Wygasłych Wulkanów. W programie pobytu:
- warsztaty ceramiczne dostosowane do wieku i umiejętności uczestników, którzy mogą zapoznać się z pracą ceramika, prześledzić technologię otrzymywania naczyń ceramicznych i wykonać pod okiem instruktora własne dzieło - pamiątkę z pobytu,
- warsztaty bibułkarskie,
- nauka chodzenia na szczudłach,
- malowanie twarzy, gry, zabawy, konkursy, ognisko.
Czas pobytu w Ekomuzeum ok. 3-4 godz., możliwe poznanie innych atrakcji turystycznych Krainy Wygasłych Wulkanów, w pobliżu Zamek Bolków.WARSZTATY PIECZENIA CHLEBA
Wycieczka do Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie na Górnym Śląsku.
Warsztaty edukacyjne "Od ziarenka do bochenka" - projekcja filmu "Chleb" o historii chleba, jego pochodzeniu, tradycjach z nim związanych i procesie wytwarzania; prelekcja o szacunku do chleba; samodzielne formowanie plecionki z ciasta, wypiek pieczywa i konsumpcja.
Lekcja muzealna w dawnej klasie szkolnej z nauką pisania rysikiem na kamiennych tabliczkach i historią komputerów.
Po atrakcjach zwiedzania można odpocząć w ogródku przed muzeum, gdzie wyeksponowane są maszyny rolnicze, a dla dzieci przygotowano huśtawki.
W pobliżu Muzeum Chleba istnieje możliwość spływu łodziami Sztolnią Czarnego Pstrąga albo zjazdu do kopalni srebra w Tarnowskich Górach (zobacz tutaj).CZTERECH KÓŁEK CZAR...
Wycieczka szlakiem niezwykłych kolekcji starych pojazdów, zgromadzonych w podwrocławskich rezydencjach.
Muzeum Motoryzacji Topacz pełne jest motocykli i samochodów, dziś już niespotykanych na naszych drogach. Obejrzymy ponad 100 pojazdów polskiej produkcji, a także największą w Polsce kolekcję samochodów Rolls-Royce i Bentley. Zwiedzanie urozmaicą opowieści przewodnika.
W nieodległych Galowicach ulokowało się muzeum powozów i zaprzęgów konnych w starym spichlerzu. Muzeum Powozów Galowice organizuje zajęcia edukacyjne dla każdej grupy wiekowej, skupiając się na dziedzinach związanych z koniem, historią podróży i transportu, wsią, historią regionu i dawnych rzemiosłach. Lekcje i warsztaty prowadzone są w oparciu o podstawy programowe i obowiązujące programy nauczania w szkołach, konspekt lekcji pt. "Podróżowanie dawniej i dziś" został nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie o tytuł "Muzeum Otwarte na Edukację". Muzeum oferuje posiłki, wypiek chleba w piecu polowym, grilla lub ognisko, filmy tematyczne, konkursy i zabawy.