Pławna - miejsce magiczne

 

ZAMEK LEGEND ŚLĄSKICH


Wycieczka do Pławnej - miejsca magicznego. Zwiedzanie Zamku Legend Śląskich, w którym animowane lalki naturalnej wielkości przybliżą treść regionalnych baśni i legend. Świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. A na koniec sami spróbujemy ożywić lalki...

Na miejscu możliwość uczestnictwa w mini-warsztatach edukacyjnych w pracowniach: kowalskiej, litograficznej i ceramicznej. Kuźnia w Pławnej to przygoda z najbardziej męskim zajęciem. Kto umie kuć żelazo - ten umie żyć... Nastrój wręcz celebry uzupełnia zapach ognia, ale też słowa kowala, który rozmawia z żelazem, pilnie strzeżoną tajemnicą ziemi. W pracowni graficznej można pracować na prasie litograficznej, prasie do miedziorytu. Dzieci odbijają scenki z legend w technice drzeworytniczej. Pracownia ceramiczna wyposażona jest w doskonałą glinę, koło garncarskie oraz piec elektryczny.

Proponujemy następnie zwiedzanie i poznanie tajników rycerskiego rzemiosła w replice średniowiecznego grodu - możliwość przebrania się za rycerza, strzelanie z łuku, wejście do konia trojańskiego itp. Spojrzenie na okolicę z oczu i ust gigantycznego styropianowego skrzata stanowi nie lada gratkę...  Niezwykłe przeżycie czeka także wszystkich, którzy wejdą do wnętrza zrekonstruowanej na wzgórzu Arki Noego (NOWOŚĆ!).

Wycieczkę do Pławnej najczęściej łączymy ze zwiedzaniem stolicy polskiego złota czyli miasta Złotoryi, w którym obejrzymy rozległą panoramę z Baszty Kowalskiej. Zamiennie możemy podjechać do Parku Zdrojowego i pijalni wód mineralnych w Świeradowie Zdroju. Za dodatkową opłatą proponujemy zwiedzanie Zamku Grodziec lub Zamku Czocha.

Koszt wycieczki ustalamy po zapytaniu.