Dolina Baryczy

NA STAWACH MILICKICH

Wycieczka do rezerwatu "Stawy Milickie" w największym polskim parku krajobrazowym PK Doliny Baryczy. Przejazd między licznymi stawami i gospodarstwami rybackimi pozwoli poznać unikatowe na skalę europejską zbiorowisko ptactwa wodnego. W Rudzie Sułowskiej zwiedzimy skansen tradycji rybactwa, zwierzyniec i ścieżkę zmysłów (podzieloną na strefy: dotykową, zapachową i dźwiękową). Warto odwiedzić też Milicz i przespacerować się szlakiem legend i podań po zespole pałacowo-parkowym, szczególnie pięknie prezentującym się w maju w okresie kwitnienia różaneczników. Na życzenie odwiedzimy pijalnię naturalnych soków z Doliny Baryczy.

Stawy Milickie - ARKA-TOUR Wrocław wycieczkaZa dodatkową opłatą przejażdżka kolejką wąskotorową po parku krośnickim.

Za dodatkową opłatą warsztaty dotyczące pszczelarstwa i ekologii, w tym: wykład dotyczący pszczelarstwa oraz różnych aspektów życia pszczół (m.in: jak rozróżnić pszczołę od osy, szerszenia lub trzmiela, jak wygląda życie w ulu, w jaki sposób pszczoły komunikują się ze sobą, z czego i w jaki sposób tworzą komórki pszczele itp.), prezentacja pszczół (żywe owady prezentowane w oszklonym ulu, by lepiej omówić ich budowę i sposób poruszania się), prezentacja sprzętu pszczelarskiego (oraz omówienie do czego służą poszczególne sprzęty), rzeźbienie w wosku pszczelim (wspólne robienie świeczek z wosku pszczelego), degustacja miodu i innych produktów pszczelich. Każdy uczestnik zabiera zrobioną przez siebie świeczkę.

NOWOŚĆ! Za dodatkową opłatą możliwość uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych KOM - Centrum Kreatywnej Edukacji w Miliczu, do wyboru przygotowane dla różnych grup wiekowych fabularne gry zespołowe, programy poznawcze, warsztaty kreatywne, warsztaty dobrego projektowania, seans filmowy z poczęstunkiem.

Pakiet Oszczędny  19 zł
Pakiet Standard  60 zł
(z Wrocławia)