Lubuskie Trójmiasto

 

U KRASNALA SOLUSIA

Wycieczka do lubuskiego Trójmiasta z dużą dawką i edukacji, i rekreacji.

Odwiedzimy Muzeum Miejskie w Nowej Soli, aby wziąć udział w zajęciach muzealnych prowadzonych w formie multimedialnej w ciekawie zaaranżowanym pawilonie przyrodniczym pod hasłem "Przyroda doliny Odry". Zwiedzający podąża wzdłuż wijącej się na ścianach wstęgi rzeki od źródeł aż do ujścia, widzimy eksponaty niedźwiedzi brunatnych, niezliczoną ilość różnych gatunków ptactwa, muszle ślimaków i małży z terenów doliny rzeki, kilkaset okazów chrząszczy i motyli. Bogaty świat zwierząt reprezentują też okazy: jeleni, saren, dzików, łosi, wilk, borsuki, lisy, zające, kuny, łasice, tchórze i gronostaj. Wycieczka wzdłuż doliny Odry kończy się na terenach ujściowych i nadmorskich, gdzie wyeksponowane są liczne kaczki i mewy.

Przy okazji obejrzymy inne niewielkie, acz ciekawe wystawy muzealne - wnętrza mieszczańskie (salonik pani domu, jadalnię i gabinet pana domu), kolekcję militariów, historię Nowej Soli i historię wynalazków.

Po solidnej porcji edukacji czas na zabawę. Odwiedzimy otwarty w 2008 roku Park Krasnala w Nowej Soli.  Ozdobą parku są gigantyczne figury wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa - najwyższy na świecie krasnal Soluś (5,41 m) oraz największy niedźwiedź grizzly zwany "Grizmi"  (7,14 m). Dzieci mogą bawić się w labiryncie, domkach i tunelach z wikliny, występować na małej scenie, podziwiać naturalnej wielkości egzotyczne i domowe zwierzęta, rodzinę dinozaurów, figury postaci z bajek, a także do woli korzystać z piaskownicy, huśtawek i zjeżdżalni. Na miejscu działa mała gastronomia. Więcej zdjęć z Parku Krasnala w naszej galerii.

Za dodatkową opłatą możliwość urządzenia w parku ogniska lub grillowania, wypożyczenia gokartów, organizacji animacji wraz z klaunem "Punciem" i "Tygryskiem", a także skorzystania z sali zabaw "Solusiowa Przystań" (suchy basen z piłeczkami, tor przeszkód, trampolina, zjeżdżalnia tubowa oraz trzy mega zjeżdżalnie).

Ostatnim akordem wycieczki może być spacer nowosolską promenadą portową z Aleją Gwiazd. Jeżeli jednak czas pozwoli zapraszamy do Parku Winnego w Zielonej Górze.

W zielonogórskiej palmiarni zobaczymy wiele egzotycznych gatunków roślin i zwierząt, niekiedy występujących wyłącznie w warunkach tropikalnych. Wewnątrz obiektu można nacieszyć się widokiem żółwi i kolorowych ryb w siedmiu akwariach. Prawdziwą gratką dla miłośników przyrody jest daktyl kanaryjski. Niewątpliwą atrakcją są tarasy widokowe, znajdujące się na wysokości 14 i 18 m, co pozwala na obserwację zgromadzonej roślinności z różnej perspektywy, a także podziwianie panoramy Zielonej Góry i okolic. Więcej zdjęć z palmiarni w naszej galerii.

Koszt wycieczki ustalamy po zapytaniu.