Rogoźnica

KAMIENNE PIEKŁO

Wycieczka edukacyjna do byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Gross Rosen w Rogoźnicy, zalecana dla dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia.

W programie przejście z przewodnikiem po terenie byłego obozu - brama obozowa i wartownie strażnicze, rekonstrukcja baraku francuskiego, plac apelowy, historyczny kamieniołom - miejsce pracy więźniów, wystawy stałe i czasowe, makieta obozu, archiwalne dokumenty i zdjęcia.
Projekcja filmu historycznego przygotowanego w oparciu o wspomnienia i relacje byłych więźniów.
Na życzenie możliwość przygotowania warsztatów edukacyjnych na wybrany temat - „Korespondencja więźniarska”, „Więźniowie KL Gross-Rosen i ich twórczość literacka”, „Egzekucje w KL Gross-Rosen”, „Eutanazja we współczesnym świecie na przykładzie obozu Gross-Rosen”, „Rewiry-szpitale obozowe”, „Obozowy posiłek w relacjach byłych więźniów”.

Wycieczkę do Rogoźnicy proponujemy połączyć ze spacerem na punkt widokowy na Górze Krzyżowej w Strzegomiu oraz zwiedzaniem największego drewnianego kościoła w Europie - ewangelickiego Kościoła Pokoju w Świdnicy, cennego zabytku z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO (płatny dodatkowo tylko bilet wstępu do świątyni).

Koszt wycieczki ustalamy po zapytaniu.