Saksońskie skalne miasta

SZWAJCARIA SAKSOŃSKA

Szwajcaria Saksońska - wycieczka ARKA-TOUR Wrocław przewodnikWycieczka do położonego nad Łabą Parku Narodowego Saska Szwajcaria, krainy wzgórz, lasów i skał o niesamowitych kształtach. Proponujemy jako główny punkt programu spacer wśród piaskowcowych form skalnych Bastei z niezapomnianymi widokami na przełom Łaby, mosty i platformy widokowe zawieszone na skałach. Zdobędziemy kilka punktów widokowych, a po drodze przejdziemy przez słynny kamienny most Basteibrücke (76 m długości), osobliwie wkomponowany w wyniosłe iglice skalne.
Dla osób bez lęku wysokości polecamy dodatkowo zwiedzenie średniowiecznej warowni skalnej Neurathen, gdzie ścieżka edukacyjna przechodzi przez kratownicowe mostki zawieszone między skałami oferując nie tylko wspaniałe widoki.

Przejazd do położonego na wzgórzu średniowiecznego Zamku Stolpen, będącego z woli króla Polski Augusta Mocnego przez 49 lat jednocześnie mieszkaniem i więzieniem dla najsłynniejszej królewskiej kochanki hrabiny Cosel.  Jedną z atrakcji zamku jest wydrążona w bazaltowych skałach studnia głębokości 84 m, uważana za najgłębszą tego typu na świecie, drążona przez 24 lata.

Opcjonalnie proponujemy przejazd do Twierdzy Königstein i zwiedzanie wybudowanej na wysokiej piaskowcowej skale nigdy nie zdobytej warowni, zaliczanej do największych górskich twierdz w Europie. Po wjeździe na twierdzę windą panoramiczną spacer po obiekcie - stara zbrojownia, budynek studzienny ze studnią o głębokości 152m, zamek Magdaleny, nowa zbrojownia, zamek Fryderyka, kościół garnizonowy, punkty widokowe.

Dzieciom i młodzieży przysługują bilety z dużymi zniżkami.

Można zamówić tylko usługę  przewodnika po Szwajcarii Saksońskiej, koszt od 750 zł brutto, konsultacje programowe gratis.