Poczdam

PARK FILMOWY BABELSBERG

Park Filmowy Babelsberg - wycieczka ARKA-TOUR WrocławTuż u bram Berlina znajduje się jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych Brandenburgii: Park Filmowy Babelsberg w Poczdamie, tematyczny park rozrywki, zapraszający za kulisy kina i telewizji, ze spektakularnymi pokazami na żywo, wielowymiarowymi kinami, dekoracjami i wystawami, oferujący niezwykle interesujące połączenie zabawy i edukacji, a równocześnie stanowiący znakomite urozmaicenie klasycznego programu wycieczek do Poczdamu czy Berlina.

Jak powstaje film? Kto i z czego buduje dekoracje? Jakich sztuczek używa charakteryzator, a jakich kostiumograf? Co przeżywa widz w wielowymiarowym kinie przyszłości XD? - tego wszystkiego dowiemy się podczas spaceru z przewodnikiem na przykładzie wystaw, rekwizytów i dekoracji, poznamy tajniki powstawania filmowych produkcji od scenariusza przez scenorys, scenografię, przygotowanie aktorów po budowę dekoracji.

Obejrzymy na żywo spektakularne show zawodowych kaskaderów filmowych na arenie Wulkan, prezentujących wybuchową mieszankę manewrów samochodowych, pościgów, skoków, potyczek oraz efektów pirotechnicznych. Przeżyjemy symulację akcji w radzieckiej łodzi podwodnej w zbudowanym z oryginalnych filmowych dekoracji obiekcie „U-Boot Boomer”. Dreszcz emocji zapewniają odwiedzającym Park Filmowy wielowymiarowe seanse w kinie 4D i interaktywnym kinie XD. Aleja Gigantów, uliczka z westernu, średniowieczne miasteczko z Domem Duchów, bajkowa kraina Misia i Tygryska oraz plac zabaw "Dżungla" uzupełniaja ofertę Parku Filmowego.

Bilety wstępu do Parku Filmowego zależne od zamówionego programu i ilości osób, mozna zamówić posiłek dla grupy - ceny po zapytaniu.

Wizytę w Parku Filmowym można wzbogacić spacerem po kompleksie pałacowo-parkowym Sanssouci.