Brama do Szprewaldu

PLANETARIUM COTTBUS

Wycieczka do Cottbus, stolicy Dolnych Łużyc zwanej "Bramą do Szprewaldu".

Głównym punktem programu jest specjalny pokaz w języku polskim w miejscowym Planetarium "Jurij Gagarin". Wśród kilku projekcji dostępnych po polsku proponujemy w szczególności

O ŻABACH, GWIAZDACH I PLANETACH (program dla dzieci od 8 lat)

W gnieździe bocianim w nocy można poczuć się prawie jak w planetarium. Można odkrywać gwiazdozbiory, śledzić ruchy planet oraz obserwować nocne niebo i jak niebo kręci się wokół Gwiazdy Polarnej. Jednakże, jeśli żaba trafi do bocianiego gniazda to sytuacja się komplikuje. W pierwszej pełnej produkcji cottbuskiego planetarium młodsi i starsi przyjaciele gwiazd mogą dowiedzieć się, co jest do zobaczenia na nocnym niebie. Zabawna historyjka, w której dzieciom i dorosłym w prosty sposób są wyjaśniane astronomiczne wydarzenia zademonstrowane przy pomocy nowoczesnej techniki. Ponieważ żaba i bocian również mają wspólne zainteresowania tym, co dzieje się na nocnym niebie, historyjka kończy się happy endem.

Dla młodzieży od 13 lat polecany pokaz popularnonaukowy "Oczy w przestrzeni. Przenikanie do niewidzialnego świata".

Ponadto proponujemy dla ubogacenia wycieczki do wyboru inne atrakcje w pobliżu planetarium:

* przejażdżkę parkową kolejką wąskotorową pokonującą ponad 3 km przez tereny zielone Cottbus

* spacer po Parku Księcia Pücklera w Branitz, parku krajobrazowym z 2 piramidami (w tym jedną na jeziorze), wzgórzem różanym, wilczym wąwozem i górami księżycowymi

* spacer po Starym Mieście w Cottbus - pomnik Pocztyliona, panorama miasta z punktu widokowego (wejście na wieżę kościelną lub Spremberger Turm)

* pobyt w Ogrodzie Zoologicznym z 1200 zwierzętami (pokazy karmienia, place zabaw)

* pobyt w parku Spreeauenpark (place zabaw, ścieżki edukacyjne)

* przejażdżkę łodzią w Parku Branitz (za dopłatą możliwy przejazd w głąb Szprewaldu do Lübbenau i spływ kanałami Szprewy tradycyjną łodzią płaskodenną).

Cena wycieczki skalkulowana z Wrocławia (autokar, opłaty parkingowe i drogowe, usługi pilotażu i przewodnictwa, ubezpieczenie NNW i KL):
od 45 osób - 95 zł
od 40 osób - 105 zł
od 35 osób - 120 zł
od 30 osób - 140 zł
od 25 osób - 165 zł

Bilety wstępu i na przejażdżki płatne dodatkowo. Dzieciom i młodzieży przysługują bilety zniżkowe.

Można również zamówić tylko usługę pilota-przewodnika po Cottbus i Szprewaldzie, koszt zazwyczaj 550 zł brutto, konsultacje programowe gratis.