Szklany Świat w Krośnicach

MILICKIE BOMBKI I OSOBLIWOŚCI

Fabryka bombek Krośnice zwiedzanie Wycieczka do spółdzielni "Szklany Świat" w Krośnicach kontynuującej tradycje milickiej fabryki bombek, położonej na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy. Obejrzymy kolejne etapy powstawania ozdób choinkowych:
* Pierwszy etap - DMUCHALNIA - pracownicy ze szklanej rurki ręcznie wytwarzają przeróżne kształty;
* Drugi etap - SREBRZENIE - pracownik za pomocą azotanu srebra sprawia, że ozdoba szklana nabiera lustrzanego blasku;
* Trzeci etap - DEKORATORNIA - ozdoby ręcznie zdobione przez panie dekoratorki;
* Czwarty etap - SKLEP FIRMOWY - tam można zakupić przepiękne, ręcznie malowane bombki oraz inne wyroby ze szkła.
Oprócz tego zobaczymy efektowną wystawę ozdób choinkowych, a każdy uczestnik wycieczki otrzyma na pamiątkę wcześniej przygotowaną bombkę z imieniem.

Po zwiedzaniu weźmiemy udział w warsztatach samodzielnego malowania bombek. Zapewniamy wszelkie materiały warsztatowe, a każde dziecko zabiera na własność udekorowaną przez siebie ozdobę.

Pobyt w "Szklanym Świecie" najczęściej łączymy ze spacerem szlakiem legend i podań po zespole pałacowo-parkowym w sąsiednim Miliczu, dotrzemy do Starego Zamku oraz okazałego pałacu z dziedzińcem honorowym. Na życzenie odwiedzimy sanktuarium - bazylikę św. Jadwigi w Trzebnicy.

Czas oprowadzania: ok. 3-4 godz. + dojazd.
Każda dodatkowo zamówiona bombka z imieniem kosztuje 13 zł.
Prosimy o przesłanie listy imion na bombki nie później niż 15 dni przed imprezą albo faxem na nr 71 364 11 33 albo e-mailem na adres: przewodnik@felkle.pl

Pakiet Oszczędny  55 zł
Pakiet Standard  90 zł (z Wrocławia)