Marcinowo w Kocich Górach

 

WIELKANOC W SKANSENIE

W programie imprezy wielkanocnej w skansenie - muzeum ludowym w Marcinowie koło Trzebnicy:

Wielkanoc w skansenie wycieczka* zdobienie pisanek w ramach zajęć warsztatowych, poznanie różnych technik tworzenia jaj ozdobnych, samodzielne malowanie pisanek przez dzieci wraz z konkursem na najładniejsze dzieło,
* obejrzenie wystawy ozdobnych jaj wielkanocnych,
* pokaz przezroczy "Pisanki w naturze czyli ptasie jaja i ich twórcy",
* pokaz i nauka tworzenia ozdób wielkanocnych z ciasta solnego,
* poszukiwanie skarbu ukrytego przez wielkanocnego zajączka,
* poczęstunek herbatką regionalną "na patykach",
* zwiedzanie izb muzealnych w skansenie,
* możliwość korzystania z urządzeń placu zabaw i boisk do gier,
* wspólne śpiewanie z Wujem Marianem, liderem kapeli "Marciny",
* kiermasz pisanek i upominków wielkanocnych,
* na życzenie wspólne ognisko (po wcześniejszym zgłoszeniu)

Koszt imprezy wielkanocnej w Marcinowie wynosi 70 zł/os. przy grupie liczącej minimum 35 dzieci, przy mniejszej liczbie uczestników obowiązuje opłata zryczałtowana jak za 35 osób. Opiekunowie bezpłatnie. Transport autokarowy własny grupy lub zorganizujemy transport za dodatkową opłatą (70 zł/os. z Wrocławia).

Zapewniamy wszelkie materiały do zajęć warsztatowych z wyjątkiem jajek do malowania, prosimy więc o przywiezienie przez dzieci jajek gotowanych na twardo, te gotowane przynajmniej przez jedną godzinę można będzie później bardzo długo przechowywać.
Na życzenie możemy pilotować grupę do skansenu z uzgodnionego miejsca we Wrocławiu lub Trzebnicy. Również dla chętnych grup organizujemy zwiedzanie bazyliki - sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy.
Na życzenie organizujemy wspólne ognisko - zapewniamy wówczas drewno, kijki, tacki, widelczyki, musztardę, ketchup; grupa przywozi własne kiełbaski i pieczywo. Korzystanie z urządzeń placu zabaw jest bezpłatne za wyjątkiem karuzeli o napędzie elektrycznym.

Przewidywany czas trwania imprezy wielkanocnej w Marcinowie: ok. 4 godz.