Marcinowo w Kocich Górach

 

WIELKANOC W SKANSENIE

W programie imprezy wielkanocnej w skansenie - muzeum ludowym w Marcinowie koło Trzebnicy:

Wielkanoc w skansenie wycieczka* zdobienie pisanek w ramach zajęć warsztatowych, poznanie różnych technik tworzenia jaj ozdobnych, samodzielne malowanie pisanek przez dzieci wraz z konkursem na najładniejsze dzieło,
* obejrzenie wystawy ozdobnych jaj wielkanocnych,
* pokaz przezroczy "Pisanki w naturze czyli ptasie jaja i ich twórcy",
* pokaz i nauka tworzenia ozdób wielkanocnych z ciasta solnego,
* rozwiązywanie krzyżówki wielkanocnej z hasłem,
* poszukiwanie skarbu ukrytego przez wielkanocnego zajączka,
* poczęstunek herbatką regionalną "na patykach",
* zwiedzanie skansenu, izb muzealnych, kuźni i Domu Chleba,
* możliwość korzystania z urządzeń placu zabaw i boisk do gier, wśród atrakcji łódź Wikingów,
* wspólne śpiewanie z Wujem Marianem, liderem kapeli "Marciny",
* kiermasz pisanek i upominków wielkanocnych,
* na życzenie wspólne ognisko (po wcześniejszym zgłoszeniu)

Koszt imprezy wielkanocnej w Marcinowie wynosi 30 zł/os. przy grupie liczącej minimum 38 dzieci, przy mniejszej liczbie uczestników obowiązuje opłata zryczałtowana jak za 38 osób. Opiekunowie bezpłatnie. Transport autokarowy własny grupy lub zorganizujemy transport za dodatkową opłatą (30 zł/os. z Wrocławia).

PROMOCJA pakietu impreza + transport autokarem z Wrocławia TYLKO 55 ZŁ (zamiast 60 zł/os.) przy grupie liczącej minimum 38 dzieci.

Zapewniamy wszelkie materiały do zajęć warsztatowych z wyjątkiem jajek do malowania, prosimy więc o przywiezienie przez dzieci jajek gotowanych na twardo, te gotowane przynajmniej przez jedną godzinę można będzie później bardzo długo przechowywać. Jednakże istnieje możliwość zamówienia dla grupy białych gęsich wydmuszek do malowania za dodatkową opłatą 3 zł za sztukę.

Na życzenie możemy pilotować grupę do skansenu z uzgodnionego miejsca we Wrocławiu lub Trzebnicy. Również dla chętnych grup organizujemy zwiedzanie bazyliki - sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy.
Na życzenie organizujemy bez dodatkowych opłat wspólne ognisko - zapewniamy wówczas drewno, kijki, tacki, widelczyki, musztardę, ketchup; grupa przywozi własne kiełbaski i pieczywo. Korzystanie z urządzeń placu zabaw jest bezpłatne za wyjątkiem karuzeli o napędzie elektrycznym.

Przewidywany czas trwania imprezy wielkanocnej w Marcinowie: ok. 4 godz.

Pakiet Oszczędny - istnieje możliwość zorganizowania imprezy wielkanocnej w Marcinowie za kwotę 20 zł/os. przy rezygnacji z części programu. Skrócenie imprezy wpływa jednakże istotnie na obniżenie wartości edukacyjnych imprezy, stąd ta propozycja kierowana jest tylko do grup, dla których koszt 30 zł/os. jest barierą nie do pokonania. Zainteresowanych Pakietem Oszczędnym prosimy o kontakt.